O kamienicy

MISJA

Celem właściciela było stworzenie takich lokali biurowych, gdzie przestrzeń w biurach nie tylko byłaby wygodna, a infrastruktura niezawodna, lecz także by dostarczała dodatkowych korzyści dla przedsiębiorstwa, pracowników i klientów.

Cieszyńska Kamienica Bankowa Mennicza1 to obiekt o wysokim standardzie, posiadający lokale o różnej powierzchni. Piętra budynku łączy winda. Lokale w większości są klimatyzowane i przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Lokalizacja obiektu przy samym rynku w Cieszynie, czyni go łatwo dostępnym dla Przedsiębiorców, ale także ich Klientów.

HISTORIA

Obiekt wzniesiony został w XVI w. i od tego czasu był wielokrotnie przebudowywany.W XIX w. należał do baronów von Mattencloit, a od 1880 r. do Cieszyńskiej Kasy Oszczędności - Teschener Sparkasse. Ostatnią przebudowę podług planów Antona Jonkischa realizowano w 1891 r. W okresie międzywojnia budynek nadal należał do Cieszyńskiej Kasy Oszczędności.

 

 

 

 

 

Od 40-tych lat XIX w. na parterze mieściła się renomowana kawiarnia prowadzona przez rodzinę Jedeków („Cafe Jedek"). Po remoncie działała w tym miejscu kawiarnia i restauracja „Centralna”

 

 

 

PRZYSZŁOŚĆ

Właściciel Kamienicy Bankowej przez cały czas dba o rozwój obiektu, o jeszcze lepsze warunki dla jego użytkowników. Poza zakończeniem prac związanych z windą (3kw 2014), trwały prace adaptacyjne poddasza, gdzie powstały kolejne powierzchnie komercyjne. Przygotowywany jest także przez Właściciela projekt parkingu dostępnego w przyszłości dla Najemców obiektu.